Ulica tego wybitnego warmińskiego kapłana i patrioty to odcinek drogi prowadzący z miejscowości Dywity do Brąswałdu, gdzie spędził on ostatnie lata swojego życia. Przemierzając ten trakt napotkamy dwie tradycyjne kapliczki, obydwie wybudowane w stylu neogotyckim choć znacznie różniące się kształtem.
Pierwsza pochodzi z 1888 r., murowana z czerwonej cegły na niskim cokole z kamieni polnych, dolna część to ostrołukowe płyciny i głęboka oszklona wnęka od frontu z figurą Matki Boskiej. Część górna to dwustronny prześwit z umieszczonym wewnątrz krucyfiksem, całość przykryta blaszanym daszkiem z czterema sterczynami zakończonymi kamiennymi kulami. Kapliczka bardzo ładna i niewątpliwie dobrze zadbana.
Na następną natkniemy się podążając dalej w kierunku Brąswałdu, kapliczka usytuowana jest przy drodze w pobliżu zabudowań gospodarczych i jest ona doskonałym przykładem właściwej troski i renowacji takich zabytków. Ta pięknie odnowiona budowla posiada trzy przeszklone nisze, w tej od frontu znacznie większej umieszczono figurę Jezusa Nauczającego. W górnej części znajduje się niewielka otwarta wnęka z krucyfiksem, całość przykryta dwuspadowym daszkiem. Podobnie jak opisywana pierwsza kapliczka ta również jest bardzo ładna i nie pozostawiona bez opieki.
Podążając ta drogą warto przyjrzeć się drzewom, można tu spotkać nieliczne na tym terenie kapliczki skrzynkowe, bardzo proste w swym wyglądzie ale także godne uwagi.