Tuż przy kościele parafialnym w 1905 roku parafianie ufundowali piękną, o niecodziennym kształcie kapliczkę. Usytuowana ona jest tuż przy głównym wejściu, od północnej strony świątyni. O dacie powstania świadczy wyryta data na tylnej ścianie tego obiektu, proboszczem wówczas był ks. Franciszek Schnarbach. Niestety ani wykonawcy budowlani ani artyści którzy ozdobili tę okazałą małą budowlę nie są znani.
Kapliczkę wybudowano z czerwonej cegły, posiada niski cokół i kamienny, w kształcie prostokąta fundament z wysuniętymi narożnikami. Korpus kapliczki utrzymany jest w stylu neogotyckim. Na szczególną uwagę zasługuje główna ściana z ostrołukową oszkloną wnęką, zawiera ona rzeźbę przedstawiającą siedzącą Matkę Bożą która na kolanach trzyma ciało zmarłego Chrystusa. Pieta wykonana jest z drewna i pokryta polichromią.
Tuż pod wnęką artyści umieścili dekoracje przedstawiające głowę i liście dębu, a na jednym z boków umieszczono płaskorzeźbę ze ukazującą scenę "Zdjęcie Pana Jezusa z krzyża". Górna część posiada cztery przypory zakończone sterczynami posiadającymi hełmy, w szczycie umieszczono głęboką, ostrołukową wnękę skrywającą metalowy krucyfiks.
Całość budowli pokrywa dwuspadowy i dwupoziomowy dach z ceramicznej dachówki, wszystko zwieńczono kalenicą z krzyżem. Ten niewielki pięknie prezentujący się obiekt sakralny dość specyficznie wyraża pamięć o dawnych fundatorach, mieszkańcach i parafianach. Z pewnością tak jeszcze będzie przez następne lata gdyż kapliczka jest pielęgnowana i często restaurowana.