Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Staszów

Miejsca pamięci na ścianie ratusza

Na południowej ścianie staszowskiego ratusza umieszczone są cztery tablice pamiątkowe. Pierwsza to tablica poświęcona księciu Augustowi Aleksandrowi Czartoryskiemu, budowniczemu tegoż ratusza, odsłonięta w 210. rocznicę jego śmierci w 1992 roku. Druga z tablic poświęcona jest marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, pierwszemu honorowemu obywatelowi miasta Staszowa, a odsłonięta została w 2006 roku. Trzecia pochodzi z 2008 roku, powstała dla upamiętnienia 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ostatnia z tablic, z 2010 roku, poświęcona jest Hieronimowi Łaskiemu - w 485. rocznicę nadania praw miejskich. Właśnie dzięki Hieronimowi Łaskiemu Staszów stał się miastem, to on 11 kwietnia 1525 roku wyjednał u króla przywilej na odbywanie w Staszowie jarmarków trzy razy do roku.

Zaproponował: sonia27

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Staszów
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na