Przynależna do V Okręgu Cmentarnego w Pilźnie wojenna nekropolia została zaprojektowana przez niemieckiego architekta i porucznika Gustava Rossmanna. Na liczącym 10 arów powierzchni cmentarzu, w 159 grobach pojedynczych i 10 zbiorowych, spoczywa 106 żołnierzy rosyjskich i 99 żołnierzy austrowęgierskich poległych głównie 7 maja 1915 r.
Centralnym punktem cmentarza jest drewniany krzyż ustawiony na kamiennym cokole, na którym widnieje napis: „SCHÄTZE BIRGT DIESER BERG: TREUE, MUTIGE MÄNNER” - „Ta góra kryje skarby: wiernych, odważnych mężów”. Od 1995 r. cmentarz wpisany jest do rejestru zabytków. Wzgórze, na którym położony jest cmentarz, niegdyś odsłonięte, dziś porośnięte jest gęstym lasem.
Aby dostać się do cmentarza najprościej kierować się od strony Zawadki Brzosteckiej drogą na północ. W miejscu, w którym asfaltowa droga rozwidla się na wschód w kierunku Siedlisk i zachód w kierunku Gorzejowej, należy udać się prosto drogą szutrową w kierunku północnym. Zmotoryzowani mogą zostawić pojazd przy posesji nr 59 ok. 500 m od drogi asfaltowej. 50 m dalej droga szutrowa skręca ostro w lewo a do cmentarza prowadzi na wprost droga leśna. Cmentarz jest ok. 200 m dalej, po lewej stronie.
Współrzędne cmentarza to 49°54′52,9″N 21°23′23,6″E.