Kaplica grobowa włoskiej rodziny Gallich znajduje się na terenie parku Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Kozielskiej. Pierwotnie w miejscu tym usytuowany był cmentarz funkcjonujący w latach 1792 – 1859. Na cmentarzu tym między innymi pochowany został kupiec Bartololeus Galli, przedstawiciel włoskiej rodzinny kupieckiej, który przybył na Górny Śląsk w XVIII wieku. Kupiec zajmował się sprzedażą win i przypraw korzennych.
Pod koniec XVIII wieku na grobie Bartolomeusa, jego syn Francesco zbudował kaplicę ku czci zmarłej żony. Kaplica na początku XX wieku została przebudowana przez jednego z potomków rodziny Gallich. Był to prawdopodobnie Artur, syn Heleny, córki Francesco, która poślubiła Szkota Johana Baildona -inżyniera, hutnika i przemysłowca.
Kaplica jest obecnie obiektem wzniesiony na planie ośmioboku, murowana z czerwonej cegły i ozdobiona pasami z cegły glazurowanej. Okna kaplicy zamknięte ostrołukami i zabezpieczone masywnymi okuciami. Nad dachem wznosi się niewielka latarnia nakryta dachem ostrosłupowym.
Kaplica, która znajdowała się w fatalnym stanie technicznym w 2014 r. przeszła gruntowny remont. Wtedy też przy drzwiach wejściowych wmurowano tablicę o treści "KAPLICA GROBOWA GALLICH / RENOWACJA 2014 / MIASTO GLIWICE". Przy okazji renowacji kaplicy przeprowadzona została modernizacja parku.