Funkcjonujące w przedwojennej Polsce Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej zrzeszało w swoich szeregach 132 bractwa. Reaktywowany w 1992 r. ruch bracki sprzymierza ich obecnie ponad 120. Pierwszym, które powstało na wsi jest Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Grzebienisku. Zawiązało się już na początku 1992 z inicjatywy księdza Zygmunta Humerczyka i prężnie działa do dziś a w 2009 r. przyjęło w swoje szeregi kobiety.
Grzebieniskie Bractwo Kurkowe dysponuje wspaniałą strzelnicą, gdzie organizowane są zawody strzeleckie – przede wszystkim o tarczę Króla Zieloświątkowego (tradycyjnie jest to najważniejsze wydarzenie w życiu każdego bractwa) ale także o tarczę św. Sebastiana (patron bractw kurkowych) czy strzelania z okazji Święta 3 Majowego i Święta Niepodległości.
Strzelnica powstała w latach 30. XX wieku, kiedy mieszkańcy wsi działali w Towarzystwie Strzeleckim „Jeździec” i Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół”. Miała 150 m długości i 2 stanowiska strzeleckie. Zbudowali ją wspólnie członkowie obu organizacji, za sprawą płk. Kazimierza Zentkelera - powstańca wielkopolskiego, który osiedlił się w pobliskich Mieściskach. Zdewastowana nie tylko przez wojnę ale i w czasach peerelowskich, została odbudowana przez członków bractwa. Dziś jest nowoczesnym, zmechanizowanym obiektem z sześcioma stanowiskami strzeleckimi, w którym cyklicznie odbywają się strzelania brackie, także międzynarodowe. Nosi imię Ks. Kan. Z. Humerczyka.
Obiekty gospodarcze obok strzelnicy zostały wyremontowane przez członków bractwa kurkowego. Urządzono w nich kawiarenkę z zapleczem kuchennym, w której można obejrzeć m.in. poczet zielonoświątkowych królów brackich i kolekcję oryginalnych kurkowych tarcz. Na placu pomiędzy siedzibą bractwa a strzelnicą dodatkową ciekawostką jest niewielkie muzeum maszyn rolniczych i kompozycja głazów z tablicą upamiętniającą księdza kanonika.