W centrum Powsina wznosi się kościół św. Elżbiety będący Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej. Jest to dziś najcenniejszy zabytek tego osiedla włączonego w granice Warszawy w 1951 r. Jednak poza nim jest kilka obiektów, którym warto poświęcić chwilę uwagi. Wśród nich jest gratka dla wielbicieli kapliczek, figur i krzyży przydrożnych, czyli małej architektury sakralnej zdobywającej sobie należne miejsce w historycznej spuściźnie pokoleń Polaków.
U zbiegu ulic Pszczółkowej i Przekornej, na niewielkiej wysepce stoi okazała figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Wielobarwna, kamienna figura liczy sobie już ponad sto lat. Jak wskazuje napis na piaskowcowym cokole, ufundowała kapliczkę rodzina Milewskich w 1910 r. Okazją do jej wzniesienia była powtórna koronacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej dokonana 22 maja 1910 r. przez ówczesnego papieża Piusa X. W roku tym Maria z Nazaretu została ogłoszona Matką Bożą Królową Korony Polskiej, najpierw w odniesieniu do diecezji lwowskiej, a od 1925 r. do całej Polski.
Kapliczka ufundowana przez rodzinę Milewskich pozostaje dziś zadbana, ale jej usytuowanie powoduje, że niestety towarzyszą jej znaki drogowe. Figurę otacza metalowe ogrodzenie, a ozdabiają rośliny w donicach.