Cmentarz usytuowany jest przy ulicy Kazimierza Wielkiego 27. Zajmuje powierzchnię 2 hektarów. Posiada murowane ogrodzenie, jest zadrzewiony, a poszczególne jego części przecinają drogi gruntowe. W części przyskarpowej cmentarza poprowadzono alejkę spacerową. N
ajstarszy czytelny napis nagrobny pochodzi z 1852 r., co wskazuje, że został on założony w połowie XIX stulecia. Podzielony jest na dwie części przez aleję główną, wzdłuż której ulokowanych jest wiele zabytkowych grobowców i rzeźb reprezentujących różne style. Uwagę zwracają m.in. grobowiec rodziny Kunkelów (neogotycki z żeliwa), nagrobne Jana Alberta Kessel i Amalii Kessel (z piaskowca, jeden z najpiękniejszych na cmentarzu), klasycystyczny z piaskowca i marmuru – Huldy Wagner. Grobów w sumie jest kilkaset. Współczesne należą do rzadkości. Szczególnej urody są pomniki odlane z żeliwa, pochodzące z płockiej odlewni prowadzonej przez Izydora Sarnę. Jest to jedyny cmentarz, gdzie znajdują się grobowce z napisami w językach: polskim, niemieckim, rosyjskim i francuskim.
Od wielu lat cmentarz jest zaniedbany, porośnięty trawą, a gdzieniegdzie widać nawet ślady zdjętych (złodziejską ręką) tablic marmurowych.