Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Pęcice

Polsko-rosyjski cmentarz

Na niewielkim wzgórku w otoczeniu drzew znajduje się cmentarz żołnierzy rosyjskich poległych jesienią 1914 r. w walce z Niemcami. W czasie I wojny światowej w Pęcicach doszło do walk pomiędzy wojskami rosyjskimi i niemieckimi. Miejscowa ludność znalazła schronienie w pałacu. Artyleria niemiecka ostrzelała budynek, w wyniku czego uległ on zniszczeniu. W trakcie ataku zginęli żołnierze rosyjscy. Ich ciała zostały pochowane na skraju miejscowości. W późniejszych latach odkryto na tym terenie także groby z okresu kultury łużyckiej.

Miejsce zaproponował: aniaijurek

Zaproponował: aniaijurek

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Pęcice
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na