Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Strona główna ciekawe miejsca zabytki: kaplice i krzyże przydrożne Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej (1856)

Pęcice

Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej (1856)

Wśród atrakcji Pęcic leżących nieopodal Pruszkowa, które warto polecić turystom, znajduje się figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej stojąca w ogrodzie przy kościele parafialnym.

Piękna rzeźba pochodzi z 1856 r. i jest dziełem rzeźbiarza Konstantego Hegla, twórcy m.in. warszawskiej Syrenki. Obelisk ufundował właściciel Pęcic Leon Popławski. Postać Matki Boskiej z beżowego piaskowca ustawiona jest na cokole z tego samego materiału. Na podstawie znajduje się napis: „O Maryo! Bez zmazy poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”.

Figura została w 2001 r. odrestaurowana z inicjatywy Pawła i Beaty Anczarskich, a jej otoczenie uporządkowane staraniem mieszkańców wsi.

Zaproponował: zbyszekF60

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Pęcice
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na