Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Pęcice

Krzyż przydrożny z 1856 r.

Podczas wrześniowych wędrówek po okolicach Warszawy trafiłem do Pęcic, wsi malowniczo położonej nad Stawami Pęcickimi. Tutaj na grobli, na skraju łąk stoi piękny przydrożny krzyż pochodzący z 1856 r. Obiekt ufundowany przez ówczesnego właściciela dóbr pęcickich Leona Popławskiego składa się z trzech elementów: żeliwnego krzyża z figurą Chrystusa, piaskowcowego postumentu oraz murowanego cokołu. Na postumencie widnieje napis o treści: „Jezu! Synu niepokalanej Panny Maryi, użycz nam Twego miłosierdzia”. Krzyż w ostatnich latach został odnowiony.

Zaproponował: zbyszekF60

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Pęcice
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na