Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Koprzywnica

Bziuki

Nie wiadomo skąd wziął się ten niecodzienny obyczaj. Przy kościele Matki Bożej Różańcowej w Koprzywnicy w czasie procesji rezurekcyjnej, która tu odbywa się późnym wieczorem w Wielką Sobotę, można być świadkiem niezwykłego widowiska. Wszystko za sprawą bziukarzy - strażaków z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Na zapalone pochodnie wydmuchują (bziukają) nabraną do ust naftę, tworząc w ten sposób potężne słupy ognia. To są właśnie bziuki, tutejsza niebezpieczna, ale bardzo efektowna atrakcja wielkanocna.

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Koprzywnica
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na