Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Laskówka

Kapliczka Matki Bożej (XVIII w.)

Barokowa kapliczka stoi na skraju wsi, w tzw. Obniżeniu Laskówki. Oddalona jest od wiejskich zabudowań i stanowi piękny element krajobrazu. Kapliczka stoi na niewielkim wzniesieniu (388 m n.p.m.). W miejscu tym prawdopodobnie znajdowało się średniowieczne grodzisko.

Wysokość obiektu wynosi ok. 5 m i składa się z podstawy, wysokiej kolumny zwieńczonej kapliczką, nakrytą czterospadowym daszkiem z krzyżem na szczycie. Frontowa ściana kapliczki posiada przeszkloną wnękę. Wewnątrz umieszczona jest współczesna figurka Matki Bożej z Dzieciątkiem.

Zaproponował: WWAT

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Laskówka
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na