Niewielka miejscowość Krzywiec położona jest trochę na uboczu, nieopodal drogi wojewódzkiej nr 505 wiodącej do Fromborka. Niestety informacje o powstaniu tego miejsca są bardzo skąpe, wymienia się tę wieś jako Dittersdorf w dokumentach z 1826 roku oraz można ją też odnaleźć na Historycznej Mapie Diecezji Warmińskiej z roku 1755.
Najprawdopodobniej jednak Krzywiec ma dużo starsze korzenie, odnajdziemy tu bowiem kapliczkę datowaną na XVII wiek. Jest ona umiejscowiona na prywatnej posesji. Budowla bardzo ciekawa, choć w formie niezwykle skromna i surowa.
Kapliczka ma kształt wysokiego słupa na rzucie kwadratu, podzielona na trzy wyraźne strefy. Dół to szerszy cokół przechodzący wyżej w gładki słup opięty gzymsem, ostatnia kondygnacja to prześwit otwarty na cztery strony wąskimi arkadami. Obecnie w prześwicie umieszczony jest krucyfiks, jednak w przeszłości prawdopodobnie znajdował się tu dzwonek.
Całość jest przykryta dwuspadowym daszkiem, na nim umieszczono krzyż z chorągiewką na której widnieje rok 1611. Ta właśnie data pozwala umieścić tę kapliczkę na trzecim miejscu pod względem najstarszych takich obiektów na Warmii.
Kończąc wizytę w tej wsi warto jeszcze zwrócić uwagę na niewielka kaplicę. Nie ma w Krzywcu kościoła a więc tu odbywają się wszystkie nabożeństwa. Patronem kaplicy jest Święty Roch, w ostatnich latach została gruntownie wyremontowana.