Aby zagłębić się w historię tej starej nekropolii, trzeba sięgnąć do dziejów usytuowanej tuż obok cerkwi greckokatolickiej, bowiem można przypuszczać iż znajdują się tu pochówki pochodzące z XVII wieku.
Cerkiew powstała na miejscu kaplicy szpitalnej Bractwa Świętego Jakuba, której członkowie żyli z miłosierdzia i datków. Opiekowali się oni żebrakami i pielgrzymami. Wówczas to też powstał cmentarz otaczający kaplicę. Niestety współcześnie nie ma śladu po grobach z tamtego czasu, najstarsza zachowana mogiła pochodzi z 1865 roku.
Na cmentarzu zachowało się kilka żeliwnych ewangelickich krzyży z przełomu XIX i XX wieku oraz kilkadziesiąt grobów sprzed 1945 roku, jest też wiele powojennych mogił z napisami ukraińskimi. Można więc o tym miejscu powiedzieć, że jest wielowyznaniowe. Bardzo ciekawy i dobrze zachowany jest kamienny krzyż z 1843 roku, znajdujący się na środku cmentarza.
Nekropolia nie jest wpisana do rejestru zabytków i jest raczej trochę opuszczona ale nadal dobrze zachowana, umiejscowiona jest przy ulicy Dworcowej.