Łodzi przy rondzie Korfantego, u zbiegu ulic Limanowskiego i al. Włókniarzy znajduje się budynek byłej willi Samuela Brzezińskiego. Ten starozakonny przemysłowiec wybudował ją w latach międzywojennych. Znajduje się w gminnym rejestrze zabytków. Od lat 50 XX wieku jako filia Łódzkiego Domu Kultury na Bałutach. Począwszy od roku 1963 jako Bałucki Ośrodek Kultury "Rondo". Obecnie zajmuje parter willi.
Za budynkiem znajdują się zabudowania pofabryczne dawnej garbarni skór podeszwowych. Garbarnia " Bracia Brzezińscy" powstała w 1905 r. Właścicielami byli bracia, Jakub, Michała Samuel, Abram i Wolf. Zatrudniali ok. 50 osób. Podczas I wojny światowej Niemcy dokonali szeregu rekwizycji m.in. skór, pasów garbników itp. W latach 30 XX wieku wielkość produkcji kształtowała się w granicach 860 tys. zł. istniało przedstawicielstwo firmy w Warszawie. Przed uruchomieniem tej garbarni, w Łodzi pracowały tylko dwie, w latach 1860-1900. Na Bałutach B. Krassowskiego produkująca zamsz i skóry na wyprawy. Drugą była garbarnia F. Meyera na ulicy Drewnianej.
W latach PRL-u w dniu 17 września 1962 roku w miejsce dawnego zakładu otwarto pierwszy w Polsce Dom Sprzedaży Wysyłkowej. Obecnie zagościły w tym miejscu różne firmy prywatne. Aktualny adres obiektów to Limanowskiego 166, dawniej Szosa Aleksandrowska 12.