Początki działalności Chaima Wiślickiego to koniec lat 60-tych XIX wieku. Przy ulicy Piotrkowskiej 83, na swojej posesji prowadził ręczną tkalnię chust, która z czasem przekształciła się w fabryczkę zatrudniającą ok. 50 robotników. Około 1905 r. Ch. Wiślicki na parceli przy ulicy Długiej 138 (obecnie ul. Gdańska) wystawił budynek fabryczny. Powstała tu nowa zmechanizowana przędzalnia i tkalnia wełny. Wiązało się to z pięciokrotnym wzrostem zatrudnienia. Produkowano tkaniny kaszmirowe i sukna. Do roku 1908, Natan Kopel jako jedyny użytkował pomieszczenia przędzalni, do czasu przeprowadzki na ulicę Dzielną 63 (Ul. Narutowicza).
Wybuch wojny światowej przynosi rekwizycje i grabieże majątku firmy. Przeważa to szalę o ogłoszeniu upadłości przez właściciela. Budynki fabryczne udostępniono różnym przedsiębiorcom, m.in. działała tutaj tkalnia mechaniczna A. J. Sarny, produkująca tkaniny wełniane i półwełniane, tkalnia Mosze Fiszel Gepnera i Samuela Inselsteina, założona w 1928 r. Podczas okupacji Niemcy zmienili profil produkcji na produkty elektrotechniczne dla wojska.
Po 1945 r. utworzono Zakłady Wytwórcze Aparatów Niskiego Napięcia A-11. Obecnie jako Zakład Aparatury Elektryczej "WOLTAN" S-ka z o.o. P.S. Początki tego zakładu sięgają roku 1908, kiedy to z inicjatywy inż. Józefa Imassa i Drutowskiego, założona została Fabryka Aparatów Elektrycznych przy ul. Piotrkowskiej 255. Obecnie w zakładzie produkowana jest aparatura trakcyjna, przekaźniki elektryczne, styczniki, energoelektroniczne układy rozruchu i hamowania.