Przydrożne kapliczki na Warmii posiadają tę ciekawą cechę, że trudno przewidzieć gdzie na nie natrafimy. Mowa oczywiście o tych, które usytuowane są nie przy głównych drogach, w obrębie kościołów czy na terenie prywatnych gospodarstw. Z pewnością w ten sposób można powiedzieć o kapliczce wybudowanej kiedyś w lesie na wysokim wzniesieniu, obecnie jest to teren przypisany administracyjnie do wsi Krupoliny.
Miejscowość ta została lokowana w 1364 r., jej dawna nazwa to Kroplainen. W XIX w. na jednym z pobliskich wzgórz wybudowano dworek, którego pewne fragmenty przetrwały do czasów współczesnych. O wybudowanej na początku XX wieku kapliczce niestety niewiele wiadomo. Nie widnieje ona na starych mapach a w miejscu gdzie ją wystawiono nie ma także śladów aby dawniej przebiegała jakaś droga. Droga przebiega kilkadziesiąt metrów poniżej niej, jednakże gdyby nie regularna przycinka drzew trudno byłoby ją dostrzec.
Kapliczka jest typową tego rodzaju budowlą, utrzymana w stylu neogotyckim i murowana z czerwonej cegły licowej na kamiennej podmurówce. Jest raczej konstrukcji jednokondygnacyjnej z wysokim cokołem i ostrołukowymi niszami obecnie pustymi, posiada także rozbudowany schodkowy szczyt. Kapliczka nie jest zaniedbana ale raczej nie jest też często odwiedzana i być może przyczyną tego faktu jest właśnie te trochę nietypowe miejsce jej ustawienia.