Historia siedleckich Żydów sięga wieku XVI, kiedy w mieście pojawili się pierwsi osadnicy judaistyczni. Wraz z upływem czasu rosła liczebność tej społeczności, która w pierwszej połowie XIX wieku osiągnęła ponad 70 % ogółu mieszkańców. Żydzi mieli znaczący wpływ na rozwój Siedlec, do nich należała znacząca część ówczesnej gospodarki miasta, od rzemiosła i handlu po zakłady przemysłowe.
Kahał, czyli gmina żydowska posiadała w mieście trzy synagogi oraz swoje nekropolie. Po okresie II wojny światowej po Żydach pozostały tylko nieliczne pamiątki. Wśród nich jest kirkut przy ulicy Szkolnej. W czasie swojej bytności w Siedlcach Żydzi posiadali trzy cmentarze.
Pierwszy kirkut powstał najprawdopodobniej w XVI wieku pomiędzy dzisiejszymi ulicami Biskupa Świrskiego, Berka Joselewicza oraz Józefa Piłsudskiego. Do 1939 r. stała na nim macewa z 1630 r. Nekropolię zamknięto w końcu XVIII wieku, ale istniała do czasów II wojny światowej, a po niej jej teren zagospodarowano na inne cele.
Drugi cmentarz założono w początkach XVIII stulecia pomiędzy obecnymi ulicami Armii Krajowej, Henryka Sienkiewicza i Kazimierza Pułaskiego. Ta nekropolia również została zniszczona przez Niemców w czasie okupacji, a jej teren zabudowany.
Ostatni kirkut powstał w 1807 r. przy obecnej ul. Szkolnej, choć grunty zostały nabyte przez gminę dopiero w 1826 r. Mimo zniszczeń z okresu wojny do dziś przetrwał mur otaczający cmentarz oraz kilkaset macew rozrzuconych na powierzchni trzech hektarów. Niestety brak środków nie pozwala na jego utrzymanie. Ogrodzony i zamknięty teren porasta co roku gęstą roślinnością. Obok nowej bramy na murze wisi okolicznościowa tablica.
Żydowski kirkut przy ulicy Szkolnej jest zabytkiem wpisanym do rejestru 17.12.1993 r. decyzją A-431 i otrzymał identyfikator NID 624130.