Konflikty zbrojne nieodłącznie wiążą się z ofiarami. W walkach giną żołnierze, ranni umierają w szpitalach, a ich szczątki spoczywają na wydzielonych cmentarzach, kwaterach oraz zbiorowych mogiłach. Wielu innych spoczywa w miejscach, o których dziś nikt nie pamięta.
Wśród wojennych nekropolii znajduje się cmentarz w Siedlcach przy ulicy Cmentarnej. Siedlecki cmentarz wojenny utworzono po 1920 r., kiedy zakończyła się wojna polsko-bolszewicka. Na jego terenie spoczęli żołnierze polegli w obronie Ojczyzny. Obok nich spoczęli uczestnicy wojny obronnej oraz innych kampanii II wojny światowej. Łącznie pochowano tu według ewidencji Urzędu Miejskiego w Siedlcach 272 osoby.
Cmentarz w większości z krzyżami z tabliczkami „Żołnierz Nieznany” otoczono murem z bramą. W głębi stoi pomnik z pamiątkowymi tablicami, o którym napiszę w oddzielnym artykule ze względu na jego inną historię. Cmentarz wojenny w Siedlcach wpisano do rejestru zabytków decyzją A-432 z dnia 17.12.1993 r. (identyfikator NID 624131).