Linię kolejową Stare Bielice-Skwierzyna zbudowano z powodu gwałtownego rozwoju okolicznych terenów. Tory prowadziły także przez Drezdenko. Z powodu, iż miasto posiadało już stację w północnej części miasta, postanowiono zbudować drugi dworzec w części południowej. Właśnie z tego powodu nazwano stację Drezdenko Południowe.
Sam dworzec jest unikalnym przykładem niemieckiej myśli architektonicznej. To przepiękna, modernistyczna budowla z klinkierowej cegły z dominującą wieżyczką, na której znajdziemy zegar. Budowla tak jak zresztą wszystkie stacje linii to dzieło Wilhelma Beringera-skrzypka i architekta z Frankfurtu nad Odrą. Powstawały jako miejsca funkcjonalne-na jak najmniejszej powierzchni znalazło się jak najwięcej funkcji.
W Drezdenku do dyspozycji podróżnych była nawet restauracja. Była to jedyna restauracja na całej linii! Po wojnie dworzec nazwano po prostu Drezdenko. Taki stan rzeczy przetrwał do końca jego działalności, czyli do 1998 roku, kiedy to rozebrano torowisko. Dziś na całej powierzchni budynku funkcjonują mieszkania. Dworzec niestety z roku na rok traci swój jedyny i unikatowy charakter, ponieważ co dziwne nie jest wpisany na listę zabytków! Miejmy nadzieję, że kiedyś ktoś go dostrzeże.
Jak widać, miało Drezdenko kiedyś dwa dworce. Miało! Dziś już działa tylko jeden-Nowe Drezdenko. Drugi natomiast schował się na uboczu i oczekuje na lepsze czasy...