Pośród dróg i dróżek Drawieńskiego Parku Narodowego można wyróżnić 14 całkowicie lub częściowo brukowanych traktów. Pośród sześciu posiadających własne, funkcjonujące od dawna nazwy jest wiodąca przez Moczele na Pomorze Droga Solna. Jeżeli – jadąc z Dobiegniewa w kierunku Głuska – po minięciu Mostnik zjedziemy w nią w miejscu oznakowanym drogowskazem „Moczele 6 km”, koniecznie przyglądajmy się bacznie prawemu poboczu. Po kilkuset metrach zauważymy stojący na niewysokiej, kamiennej podmurówce głaz z inskrypcją.
Kamień upamiętnia miejscowego leśnika Emila Meyera z Heidekavel (dziś Radachowo), któremu w 1924 r. zdarzył się w tym miejscu nieszczęśliwy wypadek. Na pniu drzewa, przed którym go ustawiono wyryto krzyż. Ponieważ w niektórych tekstach źródłowych można doczytać się, że głaz poświęcono woźnicy, nietrudno wysnuć wniosek, iż pan leśniczy uległ wypadkowi drogowemu.
Dodatkową ciekawostką są wyraźnie widoczne na kamieniu rysy polodowcowe, czyli ukośnie przebiegające linie wyżłobione na jego powierzchni podczas przemieszczania się lodowca. Kierunek tych bruzd jest zgodny z ruchem mas lodu.
Informacja: Głaz znajduje się na odcinku drogi pomiędzy Mostnikami a Żeleźnicą.