Konstancin, będący dziś jedną z części składowych miasta Konstancin-Jeziorna, jest zachowanym w znacznej mierze przedwojennym, podwarszawskim kurortem i letniskiem. Dzięki temu można poznać klimat towarzyszący bogatemu założeniu rezydencjalnemu stworzonemu dla warszawskiej finansjery i przemysłowców. Ulice przylegające do Parku Zdrojowego, dziś biegnące wśród stuletniego drzewostanu, zabudowane są reprezentacyjnymi dawniej pensjonatami i willami, które stworzone zostały przez doskonałych architektów. Wiele z nich zostało wzniesionych przez zasłużonego dla uzdrowiska przedsiębiorcy budowlanego Władysława Czosnowskiego. Warto choć na chwilę przystanąć przed każdą z tych budowli, aby podziwiać wyobraźnię jej twórców.
Jedną z interesujących willi zobaczyć można przy ulicy Matejki 18. Secesyjny budynek z drewnianą werandą powstał w 1909 r. dla rodziny Bieńkowskich spokrewnionych z właścicielami warszawskiej fabryki noży. Do dziś zachowały się doskonale detale sztukatorskie w elewacjach. Ciekawym elementem willi jest wieża z klatką schodową zwieńczona drewnianą werandą na wysokości drugiego piętra. Rezydencję otacza duży ogród.
Willa Bieńkowskich nosiła dawniej nazwę „Stokrotka”, obecnie zastąpioną mianem „Szarotka”. Willa „Szarotka” („Stokrotka”) wraz z ogrodem wpisana została do rejestru zabytków pod pozycją A 845 z w 2009 r.