Dwór ten pochodzi zapewne z lat siedemdziesiątych XIX wieku, jest parterowy, nakryty dachem dwuspadowym, z płytkimi ryzalitami w części środkowej obu elewacji. Dzięki schodkowym zwieńczeniom ścian szczytowych oraz schodkowym szczytom ryzalitów, a także pseudokrenelażowemu fryzowi dekorującemu ściany ten niewielki dwór nabiera zamkowego charakteru. Główne wejście do dworu w ryzalicie elewacji północnej i podobnie jak otwory okienne i wnęki ryzalitu zamknięte są półokrągłym łukiem.
Krzesiny pojawiają się w dokumentach Przemysła II z 1294 roku. W końcu XIV wieku dziedzicem Krzesin był Wojtek Bogaty, mieszczanin poznański. W XVI wieku właścicielami byli Mikołaj, Jarosław i Jan Krasińscy, a pod koniec XVI Czaccy. W XVII wieku najdłużej pozostawali właścicielami Naramowscy - aż do 1728 roku, kiedy to Krzesiny objął za 30 000 złotych Jakub Skrzetuski. Później majątek należał do Skaławskich i Lipskich, a od końca XVIII aż do lat czterdziestych XIX wieku do Mycielskich. W 1848 roku własność Wasilewskich, od 1882 do 1900 roku Antoniego Raczyńskiego, a następnie pruskiej Komisji Kolonizacyjnej, która Krzesiny rozparcelowała.
W okresie międzywojennym Krzesiny nie stanowiły ośrodka większych dóbr ziemskich. Obecnie w dworze znajduje się przedszkole publiczne.