Narol jest niewielkim miastem położonym na Roztoczu Wschodnim, nad rzeką Tanwią. W swych dziejach był własnością kilku rodów szlacheckich lecz dopiero w okresie od roku 1753 do 1876, gdy należał do rodziny Łosiów, nastąpił jego szybki rozwój. Feliks Antoni Łoś- wojewoda pomorski - a po utracie niepodległości Wielki Kuchmistrz Królestwa Galicji, za swoje zasługi w 1783 roku otrzymał godność hrabiego austriackiego.
Hrabia Łoś, znawca i mecenas sztuki, wzniósł piękny barokowy pałac z włoskim ogrodem. W obszernym pałacu utworzył szkołę muzyczną, dramatyczną i teatr. Na rozległych bagnach w pobliżu pałacu, przy drodze do miasta wzniósł kaplicę dworską pod wezwaniem "Serca Jezusowego" wraz z dzwonnicą. Kaplica jest dziś nieczynna. W dzwonnicy, w miejscu dzwonu umieszczony jest krucyfiks a otoczona ogrodzeniem całość wygląda na zadbaną.
Po dawnych bagnach pozostały tylko niewielkie stawy. Kaplica znajduje się przy ul.Warszawskiej, nieopodal zabytkowej figury św.Nepomucena, również fundacji hrabiego Feliksa Antoniego Łosia.