Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Strona główna ciekawe miejsca przyroda: parki krajobrazowe Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Ostrowiec Świętokrzyski

Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim powstał w 1926 r. Na zieleniec przeznaczono tereny błoni nad rzeką Kamienną, która stała się jego zachodnią granicą. Koncepcję parku opracował i czuwał nad jej realizacją Franciszek Szanior. Rozwijające się w dwudziestoleciu międzywojennym miasto z czasem otoczyło go tworząc zieloną oazę wśród zabudowy.

W latach 60. i 70. XX w. teren parku powiększono do dzisiejszych rozmiarów. Park Miejski w Ostrowcu Św. liczy dziś około 20 ha powierzchni. Na jego terenie znajduje się kanał Młynówka oraz stawy. Roślinność zieleńca tworzy wiele gatunków drzew i krzewów, a nad wodą rośliny szuwarowe. Po rewitalizacji przeprowadzonej w ostatnich latach park wyposażono w wiele urządzeń do aktywnego wypoczynku. Są tu plac zabaw, skatepark oraz muszla koncertowa w amfiteatrze. Wśród zieleni spotkać można rzeźby, a przy wytyczonych alejkach usiąść na jednej z wielu ławek.

Zaproponował: zbyszekF60

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Ostrowiec Świętokrzyski
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na