Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Skarżysko-Kamienna

Zalew Rejowski

Zbiornik retencyjny na rzece Kamionce zwany popularnie Zalejem Rejów o powierzchni około 30 hektarów został zbudowany na początku XIX wieku. Zbiornika nie oszczędziły obydwie wojny światowe podczas których dwukrotnie uległ zniszczeniu. Również dwukrotnie odbudowywany. Po raz pierwszy po I -szej wojnie światowej w 1925 r i po raz drugi po II wojnie celem zapewnienia wody na potrzeby przemysłowe. Obecnie jest popularnym miejscem rekreacyjnym z największym ośrodkiem rekreacyjnym Rejów, zlokalizowanym po stronie zachodniej zalewu.

Zaproponował: WWAT

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Skarżysko-Kamienna
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na