Nieopodal Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w podkrakowskich Łagiewnikach znajduje się austriacki cmentarz z okresu I wojny światowej. Cmentarz ten, wykonany według projektu Hansa Mayra, wybudował Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie.
Nekropolia ta jest ściśle związana ze znajdującym się tuż obok klasztorem Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, gdyż właśnie tam, w budynkach gospodarczych, armia austro-wegierska zorganizowała wojskowy szpital epidemiologiczny. Działalność szpitala obejmuje okres pomiędzy sierpniem 1914 roku a grudniem roku 1918. Dla zmarłych we wspomnianym szpitalu utworzono przedmiotowy cmentarz.
Liczba pochowanych wynosi łącznie 266 osób wywodzących się z piętnastu różnych narodowości. Spoczywają tu m.in. Polacy, Węgrzy, Niemcy, Chorwaci czy nawet Estończycy. Z jego oryginalnego projektu zachowała się tylko brama wejściowa. Pola grobowe uległy zatarciu na skutek celowego splantowania. Stojący na terenie cmentarza pomniczek jest już współczesny, podobnie zresztą jak krzyż, który wykonano według planów Hansa Mayra.