Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Strona główna ciekawe miejsca przyroda: jeziora i rzeki Zalew Bledzewski - raj dla wędkarzy i kajakarzy

Bledzew

Zalew Bledzewski - raj dla wędkarzy i kajakarzy

Zalew to prawie dziewięćdziesięciohektarowe sztuczne jezioro zaporowe. Powstał na początku XX wieku. Podczas budowy elektrowni wodnej w pobliżu Bledzewa spiętrzono wody płynącej tu malowniczo Obry.

Niezwykle urozmaiconą linię brzegową porastają grzybne lasy. Akwen jest bardzo lubiany przez wędkarzy i kajakarzy, a rybostan niezwykle bogaty. Jezioro ma wiele cichych zatoczek i urokliwych półwyspów, miejscami wysokie skarpy, nieco dalej łagodnie chylące się ku lustru wody polany. Te ostatnie w sezonie letnim utkane są wędkarskimi obozowiskami. Czasami zdobią je także harcerskie namioty.

Z trzcinowisk słychać gwar ptasiej społeczności. Gdzieniegdzie wystają kładki i łódki. Wśród grążelowych pól dostojnie pływają łabędzie. Kajaki i rowery wodne tworzą barwne plamy. Wszystko współistnieje pokojowo.

Tuż przy elektrowni rozłożył się zakładowy Ośrodek Wypoczynkowy ENEA, a po drugiej stronie zapory, już nad brzegiem Obry, ośrodek agroturystyczny "Dolatówka". Zbiornik zasila także Struga Jeziorna łącząca akwen z kolejnymi jeziorami. Na odcinku między Zalewem a Jeziorem Chycińskim wygląda tak niesamowicie, że nie bez kozery nazywana bywa Lubuską Amazonią.

Zaproponował: bakhita

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Bledzew
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na