Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Michałowice-Osiedle

Łuk Unii Europejskiej

W podwarszawskich Michałowicach w pierwszą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej odsłonięto, wzniesiony przez Andrzeja i Wacława Goźlińskich, Łuk Unii Europejskiej. Budowla wzorowana na paryskim Łuku Triumfalnym stoi na prywatnym terenie, nad drogą prowadzącą do hotelu Venecia Palace. Łuk został ozdobiony medalionami z wizerunkami i inicjałami fundatorów. Puste nisze czekają jeszcze na posągi.

Sam widok hotelu Venecia Palace może niejednemu zaprzeć dech w piersiach. Stojący nad rozległym stawem, współcześnie wybudowany pałac został udekorowany licznymi detalami architektonicznymi nawiązującymi do klasycyzmu. Kolumny zwieńczone korynckimi głowicami z impostami, balustrady ozdobione rzeźbami i wazami, posągi stojące w niszach frontu pałacu, zwielokrotnione gzymsy i w końcu umieszczona na szczycie budynku grupa rzeźbiarska otaczająca kartusz herbowy powodują, że niejeden turysta na ten widok staje osłupiały. Gości witają figury lwów ustawione przy alejce wiodącej do pałacu. Również pałacowe wnętrza hotelu, a zwłaszcza sala balowa z balkonem dla orkiestry, zostały zaprojektowane i wykonane z rozmachem godnym magnata.

W Venecia Palace można nie tylko przenocować, ale także urządzić imprezę firmową czy wesele. Właściciele gwarantują wysoki standard usług, smaczną kuchnię i komfortowe warunki pobytu.

Hotel Venecia Palace, Michałowice k. Warszawy

ul. Kasztanowa 44, tel. 022 723 89 98
0 609 773 775

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Michałowice-Osiedle
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na