Falenty – siedziba dóbr ziemskich – stały się w 1782 r. własnością najbogatszego bankiera Warszawy czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Piotra Teppera. Piotr Tepper nazywany starszym, a po nim jego przybrany syn Piotr Fergusson-Tepper dokonali znacznej reorganizacji majątku oraz przebudowali swoją letnią siedzibę nad stawami. Tepper młodszy sfinansował jednocześnie przebudowę rynku w Raszynie.
Łącznikiem pałacu w Falentach z kościołem w Raszynie była grobla biegnąca między stawami rybnymi. Przy niej ustawiono kamienną rzeźbę Boga Ojca z kulą ziemską w ręku. Pochodzącą z końca XVIII wieku figurę ufundował najprawdopodobniej Piotr Tepper młodszy. Towarzyszyła ona mieszkańcom i bywalcom pałacu falenckiego w drodze do kościoła.
Po upadku fortuny Tepperów majątek w Falentach kilkakrotnie zmieniał właścicieli, jednak ich przejazdowi z Raszyna zawsze towarzyszył kamienny Bóg Ojciec. Barokowy posąg w kwietniu 1809 r. był świadkiem przemarszu wojsk polskich przed bitwą z wojskami austriackimi. Przetrwał dwie ogólnoświatowe zawieruchy wojenne. Nie zniszczyły go także komunistyczne władze powojennej Polski. Dzięki temu możemy dziś pokłonić głowę przed figurą stojącą na tle przybrzeżnej roślinności.