W 1910 roku, działkę położoną u zbiegu ulic Marii Skłodowskiej-Curie i Żeromskiego (dawniej-ulica Pańska) kupił znany łódzki adwokat Marceli Karwaciński z żoną Antoniną. Wtedy to powstał projekt rozbudowy stojącego tam domu. Podczas realizacji projekt autorstwa Albina Jankaua został jednak znacznie zmieniony przez właścicieli. Powstał murowany dom z poddaszem i piwnicami, balkonem, tarasem i nadbudówką w formie wieży, kryty dachówką oraz parterowa oficyna mieszkalna bez piwnic, kryta papą. Wybudowano także stajnię i wozownię.
W roku 1913, po śmierci Marcelego Karwacińskiego, posiadłość została kupiona przez małżeństwo Armandę i Oskara Zieglerów. Willę znów przebudowano - tym razem według projektu inżyniera Henryka Brzozowskiego. Nadbudowano drugą kondygnację, podwyższono wieżę i przykryto ją czterospadowym, łamanym dachem, zmieniono kształty ryzalitów i portyków. Zmieniono charakter budynku - poprzez kubiczność i blokowość bryły - uzyskała ona modernistyczną formę.
W 1926 roku posiadłość została sprzedana Alfonsowi i Marcie Gregorom, którzy zamieszkiwali ją do końca wojny. W 1945 roku do opuszczonych pomieszczeń wprowadziła się Katedra Badań Czwartorzędu Uniwersytetu Łódzkiego. Obecnie w willi swoją siedzibę ma Łódzkie Towarzystwo Naukowe.