Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Warszawa

Park Sowińskiego

Powstał w 1936 r. z inicjatywy prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego na miejscu glinianek. Był wówczas jedynym parkiem na zaniedbanej robotniczej Woli. W czasie powstania warszawskiego stał tu gigantyczny moździerz oblężniczy "Karl", z którego Niemcy ostrzeliwali centrum stolicy.

Znajduje się tutaj również spiżowy pomnik gen. J. Sowińskiego, który poległ nieopodal podczas bohaterskij obrony Warszawy przed wojskami rosyjskimi podczas powstania listopadowego w 1831 r.

Jednak najpopularniejszym punktem jest zadaszony amfiteatr, gdzie organizowane atrakcje w postaci koncertów muzycznych, a latem kina plenerowego.

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Warszawa
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na