W malowniczo położonym nad Bugiem Korczewie, w majątku dóbr korczewskich, znajduje się XVIII-wieczny pałac i okalający go zabytkowy park z licznymi okazami starych drzew. Rosną tu min. platany, kargana syberyjska i jesion płaczący. Z pałacem wiąże się wiele legend: o lochach łączących Korczew z Drohiczynem, a także o szczęściu i dostatku, które ma zapewnić dotknięcie olbrzymiego głazu zwanego „Menhirem” znajdującego się w parku.
Do lat dziewięćdziesiątych dobra korczewskie zarządzane były przez Urząd Gminy, a w sali balowej pałacu mieścił się skład nawozów sztucznych. W latach dziewięćdziesiątych majątek został odzyskany przez Ostrowskich herbu Rawicz - prawowitych właścicieli, którzy zaczęli przywracać zabytkowi jego dawną świetność.
Tuż przy bramie wjazdowej na dziedziniec pałacu stoi baszta, w której przygotowano apartament do wynajęcia, a naprzeciwko bramy wjazdowej, w odległości 150 m od pałacu, w budynku pierwotnej kuźni, urządzono obiekt noclegowy z 28 miejscami noclegowymi do wynajęcia dla turystów. Obiekt ten nazwano „Kuźnią Pałacową”. Znajduje się w nim 13 pokoi dwuosobowych i 2 pokoje jednoosobowe.
Kuźnia Pałacowa stanowi idealną bazę wypadową do pobliskich miejscowości turystycznych min. Drohiczyna (do którego istnieje możliwość przeprawy promowej), Grabarki, Mielnika czy Janowa Podlaskiego.
Możliwość spędzenia czasu w Dolinie Bugu jest bardzo różnorodna. Sa tu m.in. szlaki rowerowe, szlaki kajakowe, ścieżki przyrodnicze, czy rezerwaty przygody. Region ten charakteryzuje się dziką przyrodą.
W sierpniu w Korczewie odbywa się coroczna impreza "Zielony Korczew" i "Targi dla Wsi", w której biorą udział twórcy rękodzieła.