Dom przy ul. Zduńskiej 37 został wybudowany w 2 poł. XVIII wieku, zaś na początku wieku XIX został gruntownie przebudowany. Jako właścicieli wymienia się sukcesorów Łosiejewskich (1783), Antoniego Rustowskiego (1814), Krzysztofa i Jadwigę Muszyńskich, Jana Szabłowskiego (mistrza cechu rzeźniczego i właściciela kilkunastu domów w Łowiczu) z żoną Wiktorią z Wieleckich, Mariana Węgrzynowicza (1823), nieznanego z imienia Żyda Weintrauba (1930).
W okresie międzywojennym w budynku funkcjonowała ortodoksyjna żydowska szkoła talmud-tora prowadzona przez Atłasa Kirszenbauma. Podczas niemieckiej okupacji dom znalazł się na terenie żydowskiego getta. Wtedy to, na przełomie 1940-41 mieszkał w nim wraz z rodziną Elejzel vel Artur Siemiątek - bohater jednej z najbardziej znanych fotografii z likwidacji warszawskiego getta, zrobionej przez Obersturmführera Franza Konrada.
Piętrowy, częściowo podpiwniczony dom został wymurowany z cegły. Budynek posiada 3-traktowy układ, z czego środkowy trakt stanowi przelotowa sień. Frontowa elewacja 6-osiowa z dwoma balkonami wyposażonymi w wykuwane z żelaza ozdobne balustrady. Od zaplecza znajdują się schody prowadzące do lokali na piętrze. Budynek figuruje w gminnej ewidencji za zabytków.