Na terenie otaczającym kościół pw. św. Mikołaja Biskupa znajduje się kilka obiektów małej architektury sakralnej.
Po prawej stronie wejścia stoi kompozycja rzeźbiarska przedstawiająca Bożą Mękę. Datowana jest na koniec XIX wieku. Jest to kamienny krzyż wieńczący cokół posadowiony na szerszej dwustopniowej podstawie. We wnęce cokołu umieszczona jest postać św. Józefa z Dzieciątkiem. Na drugim stopniu podstawy, po obu stronach cokołu stoją: z lewej strony Matka Boska Bolesna i z prawej strony św. Jan. Cokół wieńczy krzyż z figurą ukrzyżowanego Chrystusa. Pod krzyżem postać św. Marii Magdaleny.
Po drugiej stronie wejścia stoi cokół pozbawiony figury. Cokół posadowiony jest na prostej podstawie. Pierwotnie na cokole stała XIV – to wieczna gotycka figura Matki Bożej z Dzieciątkiem.
Trzecia kapliczka to kapliczka fasadowa przytulona do zewnętrznej ściany kościoła. Centralne miejsce zajmuje postać Chrystusa z przebitym bokiem. Nad postacią inskrypcja "MOMENTO MORI", a poniżej postaci "Ja jestem Zmartwychwstanie i Życie".
Kolejna kapliczka pochodzi z końca XIX wieku i stoi wśród drzew za kościołem. W kapliczce umieszczona jest figura św. Józefa. W zwieńczeniu kapliczki wyryta inskrypcja w języku łacińskim.