Przy ul. Gdańskiej 96 znajduje się parterowy budynek nakryty dachem mansardowym. Widoczne są inicjały JR umieszczone w naczółkach facjat w ozdobnych kartuszach. Obiekt zlokalizowany na planie litery L z dużym prawdopodobieństwem należący do pary wspólników - Jelina Saula i Rudomina Eliasza. Nie wykluczone że pełnił funkcję gospodarczo-biurową. Może temu przeczyć ładny styl przypominający dworkowy. Ale nie dajmy się zwieść pozorom. Nie wykluczone, że jest autorstwo inż. tech. Leona Lubotynowicza. Był on autorem projektu w 1910 r. trzypiętrowej kamienicy przy ul. Długiej 96 (obecnie ul. Gdańska 96) dla Reinholda Kindermanna, obecnie nieistniejącej.
Działka sięgała od ul. Długiej (obecnie ul. Gdańska) do ul. Wólczańskiej, gdzie pod nr 73 mieściły się zabudowania należące do przedsiębiorstwa spedycyjno-transportowego Jelin i Rudomin. Na tej posesji w latach międzywojennych prowadził działalność inż. arch. Stanisław Janicki. Było to Przedsiębiorstwo Wykonywania Instalacji Wodociągowych i Przemysłowych. Wacław Machnik uruchomił tutaj stolarnię. Firma Jelin i Rudomin dysponowała centralą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 62, składy mieściły się przy ul. Wólczańskiej 73 oraz dom rezydencjalno-handlowy. Przed 1914 r. Jelin i Rudomin korzystali także z "gościny" agencji (agentury) braci Zenzinowych przy ul. Dzielnej 28 (obecnie ul. Narutowicza 28). Podczas okupacji administracja łódzkiego getta korzystała z ciężarówek pary wspólników. Były używane przez SS - Sonderkommando Kulmhof.
Obiekt przy ul. Gdańskiej 96 znajduje się w gminnej ewidencji zabytków jako willa. Obecnie na tej posesji działają firmy prywatne.