Cmentarz zlokalizowany jest przy kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Pierwotnie był to cmentarz i kościół ewangelicki pw. św. Michała. Po zakończeniu II wojny światowej groby ewangelików zostały usunięte.
Przy wejściu na cmentarz stoi kaplica cmentarna. Wzniesiona jest z granitu, na planie prostokąta i nakryta czterospadowym dachem. Od frontu kaplicę zdobi trójkątny szczyt z zwieńczony krzyżem. W centrum cmentarza wśród współczesnych nagrobków stoi duży ażurowy metalowy krzyż z figurą ukrzyżowanego Chrystusa.
Z historycznego punktu widzenia najciekawszy jest odcinek muru cmentarnego stojący po lewej stronie po wejściu na teren cmentarza. To przy nim zachowało się zaledwie kilka zdewastowanych nagrobków. Zachowały się jeszcze niemieckie napisy i kilka płyt inskrypcyjnych.
W głębi cmentarza, również przy murze cmentarnym znajduje się lapidarium poświęcone byłym mieszkańcom wioski, którzy tutaj żyli i zostali pochowani. Znajduje się tutaj kilkadziesiąt płyt nagrobnych z końca XIX i II-giej połowy XX wieku. Postawiony tu został również skromny pomnik z płyt granitowych z napisem w języku polskim i niemieckim o treści "KU PAMIĘCI WSZYSTKICH CIEPŁOWODZIAN ŻYJĄCYCH TU W LATACH 1242 – 1946 A SPOCZYWAJĄCYCH W TEJ ZIEMI BĄDŹ Z DALA OD OJCZYZNY".