Cmentarz komunalny usytuowany jest przy ul.Ks. Bronisława Markiewicza, naprzeciwko Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza. Na cmentarzu znajduje się kilkadziesiąt zabytkowych nagrobków datowanych na XIX i początek XX wieku. Nagrobki w większości wykonane są z piaskowca przez miejscowych kamieniarzy i są to krzyże, krzyże z wieńcami, krzyże ze stojącymi przy nich postaciami oraz same figury.
Na cmentarzu w sektorze "A" znajduje się kwatera z nagrobkami ówczesnych właścicieli majątku rodziny Trzecieskich. Nad kwaterą wznosi się duży prosty krzyż z figurą ukrzyżowanego Chrystusa. Krzyż wieńczy nagrobek Henryka Trzecieskiego (ur. 2 IX 1814 r. w Miejscu, zm. 6 X I 1841 r. w Miejscu) – syna Jakuba Trzecieskiego i Franciszki z Głogowskich, zmarłego bezpotomnie.
Pochowani tu zostali również: Hieronim Trzecieski, dzieci Stanisława Trzecieskiego i Marceliny z Jędrzejowiczów. Spoczywa tu również Jan Trzecieski (ur. 7 VI 1855 r. w Polance, zm. 19 III 1909 r. w Krakowie) – syn Tytusa, poseł na Sejm Krajowy Galicyjski VI, VII, VIII i IX kadencji (1889 – 1909), członek Sodalicji Mariańskiej w Starej Wsi, protektor bł. ks. Bronisława Markiewicza i jego dzieł, autora „Pamiątek i wspomnień z ziemi sanockiej” oraz jego żona Urszula z Łętowskich Trzecieska. Kwatera została w 2015 r. wpisana do rejestru zabytków.
Na uwagę zasługuje nagrobek ks. Bronisława Markiewicza zm. 29.01.1912 r. W roku 1990 jego szczątki zostały przeniesione do kościoła Matki Bożej Królowej Polski – 29 września 2007 r. kościół został wyniesiony do rangi sanktuarium Św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza.