Obiektami małej architektury sakralnej w Polskim Świętowie to: trzy kapliczki typu domkowego i krzyż przydrożny.
Poniżej kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela stoi najstarsza kapliczka wzniesiona w 1704 roku. Kapliczka jest murowana z cegły czerwonej ozdobiona elementami cegły białej i ciemnej, zbudowana jest na planie prostokąta i nakryta dwuspadowym dachem. Wewnątrz kapliczki na przyściennym ołtarzyku stoi figurka św. Jadwigi Śląskiej, a po bokach płaskorzeźby ze scenami biblijnymi.
Naprzeciw posesji nr 20 znajduje się kolejna kapliczka typu domkowego. Kapliczka jest murowana, otynkowana i nakryta dwuspadowym dachem. Półokrągło zamknięte wejście do wnętrza zabezpieczone jest ażurowymi metalowymi drzwiami. Wewnątrz na przyściennym ołtarzyku stoi krzyż i figurka MB, a na ścianie wisi obraz z wizerunkiem Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Obok kapliczki na kilkustopniowej podstawie stoi krzyż z figurą ukrzyżowanego Chrystusa. Ramiona krzyża zakończone są w koniczynkę a nad głową ukrzyżowanego napis INRI.
Trzecia kapliczka stoi przy posesji nr 28. Zbudowana została prawdopodobnie w XVIII lub XIX wieku. Kapliczka jest murowana na planie prostokąta i nakryta dwuspadowym dachem krytym dachówką. W ścianie frontowej półokrągło zakończone otwarte wejście do środka kapliczki. Wewnątrz na przyściennym ołtarzyku wśród sztucznych kwiatów stoi krzyż i figurka MB, a na ścianie wisi obraz z wizerunkiem Najświętszego Serca Pana Jezusa.