U podnóża góry Gruszka znajduje się "Miejsce Straceń" - zbiorowa mogiła ofiar egzekucji. Podczas II wojny światowej, w nocy z 5 na 6 lipca 1940 roku, w ramach Akcji AB i "opróżniania" więzienia w Sanoku Niemcy wywieźli i rozstrzelali 115 polskich więźniów.
W miejscu zbiorowej mogiły znajduje się pomnik z krzyżem. Na metalowym krzyżu widnieje krzyż Virtuti Militari owinięty koroną z drutu kolczastego oraz napis "Cześć Ich Pamięci". Do kolczastej korony przymocowano odwrócony trójkąt z literką P, która oznacza więźniów polskiej narodowości w niemieckich obozach koncentracyjnych.
Na murowanym z kamienia pomniku wmontowana jest tablica z napisem: "Zginęli, abyśmy żyli wolni! Na tym miejscu dnia 5 lipca 1940 r. hitlerowcy rozstrzelali 115 polskich bojowników o wolność Ojczyzny - Cześć Ich Pamięci! W XXI rocznicę - Z. B. o W. i D.". Po prawej stronie pomnika stoi metalowy słup z tablicą w formie tarczy na której widnieje napis: "Miejsce uświęcone krwią Polaków poległych za wolność Ojczyzny - w XXXV rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem". Masowy grób pomordowanych otoczono metalowym ogrodzeniem. Przed wejściem stoi tablica informacyjna opisująca to tragiczne wydarzenie.