Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Dąbrowa Górnicza

Kościół św. Józefa Oblubieńca NMP

Ten kościół, znajdujący się tuż przy drodze prowadzącej ku największej atrakcji miasta Pogorii III, jest jednym z nielicznych przykładów modernizmu w architekturze sakralnej Zagłębia. Jego budowa trwała od 1938 do 1946 r. Pierwotnie świątynię zdobiła polichromia przedstawiająca Trójcę Świętą i aniołów, a także malowana droga krzyżowa i witraże ukazujące sceny biblijne i świętych. Po przebytej modernizacji, z dawnych dekoracji zachowała się jedynie droga krzyżowa, a prezbiterium zdobi potężna rzeźba przedstawiająca Świętą Rodzinę.

Zaproponował: auste

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Dąbrowa Górnicza
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na