Potok to dawny folwark rodziny Gozdowiczów leżący nieopodal Rakszawy. Od roku 1886 gdy majątek ten nabył Alfred hr. Potocki, został on włączony do Ordynacji Łańcuckiej i przekształcony w ośrodek myśliwski. Obecnie na miejscu tego ośrodka znajduje się Ośrodek Jazdy Konnej im. 24 Pułku Ułanów w Julinie.
Na przeciw ośrodka znajduje się kapliczka oszalowana deskami i nakryta dachem blaszanym. Zbudowano ją na okoliczność odkrycia w tym w miejscu studni. Wewnątrz znajduje się obraz Matki Boskiej namalowany na wieku z niemieckiej skrzyni amunicyjnej z okresu I wojny światowej. Z tyłu obrazu, na desce widnieje napis: "Przemalowano cały obraz oraz ramę Julin 5 VIII 1934. Przemalowano kaplicę całą Julin 29 VIII 1933. Malarz Jan Pączka". Za ramą obrazu włożony był krzyżyk i groszówka z 1933 roku.
Zniszczona przez czas kapliczka , staraniem dyrektora Ośrodka Jazdy Konnej została niedawno odremontowana. Droga przy której stoi obsadzona 200 letnimi modrzewiami prowadzi w jedną stronę do dawnego pałacu myśliwskiego Potockich a w drugą stronę do Brzeźnika będącego niegdyś integralną częścią założeń krajobrazowo-parkowych Ordynacji Łańcuckiej.