Miejsce upamiętniające mieszkańców miejscowości poległych w I i II wojnie światowej usytuowane jest przed kościołem Świętej Trójcy. Tablice z nazwiskami poległych na frontach I wojny światowej umieszczone zostały na postawionych wcześniej postumentach zwieńczonych krzyżem z figurą ukrzyżowanego Chrystusa i figurą Matki Bożej.
Na cokole krzyża oprócz wspomnianej tablicy wyryty jest napis fundacyjny o treści "Na więksą chwałę Boga dał ten Krzyż wystawić Sagrodnik Joseph Jaglo z Boguszyc w roku 1886". Natomiast nad tablicą poległych umieszczoną na cokole z figurą Matki Bożej wyryta jest inskrypcja w języku niemieckim.
Przy w/w pomnikach pod koniec XX wieku postawione zostały dwie tablice z nazwiskami około 200 mieszkańców miejscowości poległych z rąk wojsk sowieckich w styczniu 1945 roku. Jednym z powodów tej masakry była niefortunna decyzja miejscowego Ortsgruppenleitera NSDAP. Władze tej organizacji nakazały członkom Volkssturmu i Hitlerjugend utworzyć punkty oporu w piwnicach domów należących do miejscowej ludności. W wyniku tych działań wkraczający do wioski żołnierze sowieccy palili zabudowania i mordowali ich mieszkańców.