Tak wielki obóz jeniecki jakim był Oflag II C Woldenberg nie mógł obyć się bez cmentarza. W latach 1939-1945 pogrzebano na nim ciała wielu oficerów zastrzelonych w wyniku prowokacji lub zmarłych z chorób. Kiedy po wojnie w barakach obozowych utworzono tuczarnie, ich sąsiedztwo niezbyt przystawało do nekropolii. Podczas pierwszej akcji porządkowania wojennych i powojennych pochówków dokonano ekshumacji i przeniesienia szczątków m.in. do kwatery jeńców wojennych na cmentarzu w Gorzowie Wlkp. przy ul. Walczaka .
Kwaterę łatwo znaleźć – stoi tam prostokątny betonowy blok z tablicą pamiątkową o treści „Pamięci oficerów i żołnierzy września 1939 r. i Armii Krajowej, którzy zginęli w walce z okupantem, zostali zamordowani lub zmarli w oflagu II C Woldenberg w latach II wojny światowej 1939-1945, Towarzysze Broni i Społeczeństwo Ziemi Gorzowskiej” oraz dwiema granitowymi tablicami z imienną listą pochowanych. W szeregu odrębnych mogił zlokalizowanych w pobliżu centralnego pomnika można jednak odnaleźć jedną, na której umieszczono nazwisko ppor. Tadeusza Starca (które jest już uwidocznione na tablicy w jenieckiej kwaterze).
Z inicjatywy żyjących Woldenberczyków oraz Stowarzyszenia Rodzin Woldenberskich, w 1981 r. na dawnym cmentarzu przyobozowym wydzielono niewielki obszar wyłożony polbrukiem i ogrodzony szpalerem krzewów. W jego centrum, postawiono prosty pomnik. Jest nim betonowa płyta z umieszczoną na niej stylizowaną sylwetką orła, poniżej której umocowano ozdobioną krzyżem Virtuti Militari tablicę o treści „Mogiła ta znajduje się na miejscu byłego cmentarza Oflagu II C jeńców, żołnierzy polskich z lat 1939-1945. W okresie niewoli z obozu tego zamordowano 47 żołnierzy, poległo 36 żołnierzy, zmarło 71 żołnierzy. Oddali swoje życie za naszą wspólną przyszłość”. Obok stanął nieduży kamień z krzyżem obwiązany kolczastym drutem.
Warto wiedzieć:
W Muzeum Woldenberczyków i obok jego siedziby obejrzeć można kilka tablic nagrobnych pochodzących z mogił dawnego cmentarz obozowego.