Pierwotnie w miejscu obecnej świątyni stały dwa drewniane kościoły. Pierwszy w 1418 ufundowany został przez Piotra Kurowskiego. Kościół konsekrowany 12.07.1418 r. otrzymał wezwanie Przenajświętszej Trójcy, św. Klemensa i św. Małgorzaty. W okresie reformacji został zdewastowany i rozebrany.
Drugi kościół został wzniesiony przez Adama Kotowskiego. Zbudowano go według projektu Tylmana z Gameren, architekta króla Jana III Sobieskiego. Niewielką świątynię z drewna modrzewiowego zbudowano w 1684 r. Kolejni właściciele majątku nie dbali o drewniany kościółek i w 1916 r. z uwagi na fatalny stan techniczny został rozebrany.
Obecna świątynia wzniesiona została w latach 1916 – 1927. Tym razem jest to kościół murowany w stylu neogotyckim. Wzniesiono go na planie prostokąta, z węższym półkoliście zamkniętym prezbiterium. Kościół jest murowany, częściowo otynkowany i nakryty dwuspadowym dachem. Od frontu wznoszą się dwie pięciokondygnacyjne wieże przykryte dachami ostrosłupowymi i zwieńczonymi krzyżami.
Wyposażenie świątyni jest w większości barokowe zaprojektowane przez Tylmana z Gameren i przeniesione zostało z poprzedniego kościoła. Są to przede wszystkim drewniane polichromowane ołtarze: ołtarz główny z obrazem św. Małgorzaty i Matki Bożej, ołtarze boczne poświęcone Matce Boskiej Różańcowej i Matce Bożej Anielskiej oraz ambona i chrzcielnica, a na chórze znajdują się organy z 1899 roku.