Pomnik upamiętniający mieszkańców miejscowości poległych na frontach I wojny światowej stoi po zewnętrznej stronie XV- to wiecznego muru otaczającego teren kościoła św. Jakuba Apostoła. Dwustopniowy cokół z rozbudowanym gzymsem z krzyżem posadowiony jest na kilkustopniowej podstawie. Zasadniczą część pomnika stanowi płyta z wyrytymi imionami, nazwiskami poległych i datami ich śmierci oraz inskrypcją w języku niemieckim.
Pomnik ten wzniesiony po zakończeniu I wojny światowej wyglądał inaczej. W centralnej części cokołu, po bokach płyty z nazwiskami poległych umieszczony były miecze ozdobione w okolicy ich rękojeści motywami roślinnymi (prawdopodobnie były to połączone gałązki dębu i wawrzynu). Na niższej, pierwszej części cokołu wyryta była data 1914 – 1918 przedzielona wieńcem laurowym. Natomiast w zwieńczeniu pomnika, zamiast krzyża był Krzyż Żelazny.
Po II wojnie światowej pomnik przez pewien czas przerobiony został na kapliczkę. Usunięto dwa miecze, datę z wieńcem laurowym oraz Krzyż Żelazny. Tablica z nazwiskami została zamalowana, a na niej przymocowana była kapliczka z figurką Matki Bożej.