Ta niewielka, dwupiętrowa kamienica stojąca przy ul. Piramowicza 10 (d. ul. Olgińska 5)została wzniesiona na początku XX w. Jej pierwotnymi właścicielami była rodzina Bernheimów, a dokładnie małżeństwa Szlama i Masza oraz Szoel i Ruda-Hena. Od 1912 r. w kamienicy znajdowała się kancelaria policmajstra ppłk. Gruzinowa (po nim w 1913 r. stanowisko to objął kpt. Konstantin Nikołajewicz Czesnakow).
Każdego dziś może dziwić fakt, że w prywatnej kamienicy znajdował się taki urząd, ale tak się działo z racji tego, że ówczesna policja nie posiadała własnej siedziby i wynajmowała lokale od osób prywatnych. Kamienica Bernheimów była jedną z kilku w mieście dzierżawionych przez "stróży porządku".
Warto wiedzieć:
Numeracja po stronie wschodniej dawnej ul. Olgińskiej zaczynała się od ul. Dzielnej (dziś ul. Narutowicza). Przykład: obecny numer adresu cerkwi prawosławnej pw. św. Olgi to 12, a w 1914 r. był to numer 3. Miasto od lat 60. XIX było podzielone na uczastki policyjne innymi słowy cyrkuły (ul. Olgińska należała do cyrkułu 3) w których władzę pełnili naczelnicy. Początkowo Łódź została podzielona na 2 cyrkuły, a w ostateczności na 6. Podział ten zapoczątkował w późniejszym okresie podział miasta na dzielnice.