Kościół św. Wojciecha wzniesiony w XVI w. stoi w centrum wsi. Zbudowany został, gdy właścicielami majątku była rodzina von Schönebeck. W tym czasie był to obiekt zbudowany na planie prostokąta, salowy bez wyodrębnionego prezbiterium i nakryty dwuspadowym dachem. W XVIII w. od strony zachodniej do nawy dobudowano czworoboczną, dwukondygnacyjną ryglową wieżę. W roku 1900 wieża została podwyższona o kolejną kondygnację wykonaną z drewna, którą nakryto stożkowym dachem zwieńczonym kulą z chorągiewką wiatrową, na której umieszczono datę rozbudowy wieży (1900) i krzyżem. Na wieży wisi dzwon z 1545 r.
Wewnątrz kościoła na uwagę zasługuje drewniany ołtarz z 1725 r. z rzeźbami Heinricha Bernharda Hattenkerella, strop oraz płyta nagrobna rodu von Schönebeck. Na ścianie ołtarzowej widnieje współczesny fresk nawiązujący tematyką do „Drzwi Gnieźnieńskich”. Kościół pod koniec II wojny światowej uległ zniszczeniu, odbudowany został w latach 1968-75.
W 2010 r. podczas remontu elewacji kościoła w kuli wieńczącej szczyt dachu znaleziono „kapsułę czasu”. Był to mosiężny pojemnik z dokumentem z 1900 r. spisanym w języku niemieckim i opisem przeprowadzonych prac remontowych przy kościele oraz 44 monetami z lat 1668 – 1900. „Kapsułę czasu” uzupełnioną o dokument opisujący przeprowadzony w 2010 r. remont kościoła oraz współczesne monety i banknoty umieszczono w kuli na szczycie dachu wieży.