Przed budynkiem plebani, przy ul. Jana Długosza, na niewysokim wzniesieniu stoi otwarta kapliczka. Dokładnie nie jest znana jej data budowy, jednak sama budowla może być jedynie tzw. ochroną dla mieszczącej się w niej figurki św. Jana Nepomucena.
Kapliczka jest murowana, otynkowana, przekryta niemal płaskim daszkiem o czterech połaciach, pokrytym blachą, zwieńczony baniastym daszkiem, hełmowym, również pokrytym blachą. Od frontu, widoczny jest otwór drzwiowy, ale bez drzwi, zakończony półokrągłym łukiem, zaś w elewacjach bocznych widoczne są małe okienka, doświetlające nieduże wnętrze kapliczki.
W otwartym wnętrzu, na niewysokim postumencie stoi figura św. Jana Nepomucena trzymającego w lewej dłoni krucyfiks, a prawą go podtrzymuje, jednocześnie trzymając małą palmę z dość ostrymi liśćmi. Wykonanie figury określane jest przez znawców sztuki, historyków regionu itd. na ok. XIX wiek, może na jego pierwszą połowę. Rzeźba jest wykonana z dość wyraźnymi rysami twarzy, całej postaci i polichromowana. Można także przypuszczać, że została wykonana w końcu XVIII lub w początkach XIX wieku, z uwagi na często spotykane tego typu formę wykonawczą rzeźb świętego Jana Nepomucena na terenie Górnego Śląska. Sama kapliczka nie posiada wyraźnych cech stylowych, inaczej mówiąc, jest bezstylową budowlą.